Wytrzymała adresówka dla psa – lekka, widoczna i cicha

Wytrzymała adresówka dla psa – lekka, widoczna i cicha

Bo przestraszył się burzy, bo zwabiła go gnająca sarna, bo miał napad głuchoty, bo tak. Pieski uciekają i znikają z różnych powodów. Nieważne jednak czy twój Azor jest na gigancie z powodu zalotów do pięknej sąsiadki czy winny jest charakter jego panikarza.  Zagubiony pupil to nic przyjemnego.

Adresówka dla psa to podstawa

Z pewnością nie ma psiarza, który choć raz nie poczuł tego uczucia niepokoju, gdy podczas spaceru pies znika mu z oczu. Prewencja jest lepsza niż stres poszukiwań, dlatego chip i rejestracja w bazie zwierząt to według nas absolutna podstawa. Na ratunek przychodzi też nasze proste i eleganckie rozwiązanie. Adresówka Hauever, która pozwala działać szybko i bez wypraw do weterynarza czy schroniska.

Wytrzymały identyfikator dla psa

Jeśli tak jak my podczas pieskowych wypraw lubisz zadawać szyku, a na każdy dzień tygodnia masz inny zestaw spacerowy, wiesz jak uciążliwe może być ciągłe przepinanie tradycyjnej adresówki. To operacja wymagająca cierpliwości, spokoju i chirurgicznej precyzji. Ponieważ nie boimy się marzyć, śniliśmy o adresówce, którą można błyskawicznie przełożyć. I właśnie tak powstały Haueverowe haftowane adresówki, mocowane przy obroży i szelkach na mocarny rzep. Adresówka, która jest widoczna z daleka i super przyjazna i psom i ich opiekunom. Wiemy o co chcesz zapytać: czy naprawdę rzep da radę? Wszystko testujemy na sobie, a pomysłodawcami naszych prób są Apacz i Czejen. Dzięki ich wnikliwości znaleźliśmy rzepy, które trzymają się dzielnie i niestraszne im tarzanie w trawie i inne harce czy pogoń za wiewiórem.

Cicha adresówka dla psa

Są pieski gruboskórne, które niczym się nie przejmują oraz pieski delikatne, które uwiera każdy paproch i rzep przyczepiony do ogona. Jeśli masz ten drugi model, może się zdarzyć, że tradycyjna metalowa adresówka to dla Twojego pupila kara za grzechy. Dla wrażliwych na dźwięki psów brzęczące zawieszki mogą być naprawdę uciążliwe, prowadzić do frustracji i niepokoju. Potrafią sprawić, że pupil na widok obroży, zamiast świętować spacer, będzie chował się w najgłębszy kąt. W końcu psy mają o wiele czulszy słuch, nic więc dziwnego, że irytujący dźwięk, którego pochodzenia nie mogą zlokalizować, może negatywnie wpływać na ich samopoczucie i komfort. Dlatego cicha adresówka na rzep to opcja stanowczo przyjaźniejsza dla uszu.

Identyfikator dla psa widoczny z daleka

Ponieważ zagubiony pies często panikuje i nie zawsze pozwala do siebie podejść, odczytanie tradycyjnej adresówki z dystansu może stanowić problem. Dlatego naszą sprawdziliśmy w terenie z różnych odległości. W przeciwieństwie do tradycyjnego identyfikatora na blaszce adresówkę Hauever można odczytać nie będąc bezpośrednio przy psie.  A nie trzeba chyba nikomu mówić, jak pomocne i uspokajające dla spanikowanego pieska może być zawołanie go jego imieniem! Dlatego tak ważne były dla nas rzepy i możliwość przepięcia w dowolne miejsce. W ten sposób o wiele łatwiej zadbać o to, by najważniejsze informacje były widoczne z daleka na obroży czy szelkach.

Haftowana adresówka dla psa

Na kodurze możemy wyhaftować dowolną treść. Oczywiście większość z Was stawia na konwencjonalny przekaz: imię psa i numer telefonu. Jednak to nie oznacza, że z haftem nie można zaszaleć. Jeśli masz pieska, który nie lubi być zaczepiany lub chcesz o czymś poinformować spacerowiczów, napisz to na adresówce! Nie każdy wie, co oznacza żółta wstążka, ale jasny przekaz „nie podchodź: uczę się” lub „jestem chory”, może pomóc z cmokaczami i nadmiernymi fanami psiej socjalizacji. Można też być dosadniejszym – zdarzało nam się haftować już bezpardonowe „fuck off”. Wszystko zależy od waszej wyobraźni i potrzeb.

 

Hau z Tobą!

O Autorze

Marta i Oreo przygotowali dla Was przewodnik po akcesoriach Hauever oraz praktyczne tipy dla świeżaków w temacie psów. Martę i Oreo łączy uzależnienie od boczku i mozzarelli oraz niezdrowy entuzjazm wobec tarzania w trawie. Możecie ich podejrzeć TUTAJ