Biblioteka HAUEVER

Biblioteka HAUEVER

Już od jakiegoś czasu wielu z Was traktuje naszą pracownię jako obszar swobodnej wymiany myśli na temat psów i ich wychowania. Chcemy, aby tak zostało. Oto, co przygotowaliśmy dla Was na początek.

Bardzo długo broniłam się przed rozkminianiem psiej psychiki w oparciu o słowo pisane. Przez pewien czas wydawało mi się, że tylko i wyłącznie praktyka jest w stanie nauczyć mnie odpowiedniego prowadzenia każdego psa. Tymczasem wciąż miałam problem z dogadaniem się z tym pierwszym i najważniejszym, który pojawił się w moim życiu – z Apaczem. Myślałam, że nasz „związek” będzie przebiegał na zasadzie metafizycznego porozumienia, ale grubo się przeliczyłam.

Dopiero uczestnictwo w kursie COAPE nadającego kwalifikacje behawiorysty uświadomiło mnie, że teoria dotycząca procesów nauczania czy podstawy z zakresu neurofizjologii to absolutny MUST, by móc bezpiecznie grzebać w relacji przewodnik – pies. Oczywiście są ludzie, którzy po prostu rodzą się z darem, intuicją i umiejętnością przenikania przez futro do samego sedna psich lęków, stanów, obsesji i rozmyślań, ale ja do nich nie należę i wspieram się każdą możliwą lekturą, która może mi pomóc w mądrym prowadzeniu moich psów.

Chcąc promować odpowiedzialne opiekowanie się naszymi futrzastymi przyjaciółmi i chcąc się podzielić tym, co zebrałam przez ostatni rok (choć to kropla w morzu tylko) i tym, co już niebawem zakupię, zorganizowałam Biblioteczkę HAUEVER.

Pierwsze książki już trafiły pod haueverową strzechę, kolejne będą dodawane systematycznie. Każdy, kto nas odwiedzi, będzie miał możliwość skorzystania i wypożyczenia potrzebnej lektury. Nie traktujcie ich jako jedynej słusznej drogi. Pomyślcie o nich jak o punkcie wyjścia do rozpoczęcia rozważań nad relacją pies-człowiek. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych refleksji na temat wiedzy zawartej w tych książkach – zapewniam Was, że stworzymy niejedną okazję, byście mogli podzielić się swoimi przemyśleniami uczestnicząc w ciekawych dyskusjach i warsztatach z najlepszymi specjalistami. Ale o tych planowanych wydarzeniach dowiecie się dopiero za jakiś czas 🙂