Hotel dla psów – jak znaleźć odpowiedni?

Hotel dla psów – jak znaleźć odpowiedni?

Jakie są najlepsze wakacje na świecie? W górach czy nad morzem? Pod namiotem czy wśród wygód all inclusive? Żadne z powyższych. Otóż najlepsze wakacje na świecie to te z pieskiem lub kilkoma. Niestety, nie zawsze możesz zabrać ze sobą pupila. Czasem wir wakacji rzuca tam, gdzie z psem raczej nie przywitają Cię z otwartymi ramionami. W efekcie stajesz przed zadaniem, którego powagi nie można przecenić: znaleźć hotel dla psa. Oto garść haueverowych rad jak znaleźć miejsce, które będzie czułe i miłe dla Twojego czworonoga.

Hotel dla zwierząt – domowy czy z wybiegiem?

Zawsze warto najpierw rozpuścić wici, że szukasz hotelu dla swojego pupila. Popytaj na facebookowych grupach i wśród znajomych. Może się okazać, że szybko zdobędziesz polecenie z pierwszej ręki. To rzecz jasna jedynie dobry start w poszukiwaniach zaufanego miejsca. Bez wątpienia musisz przemyśleć, jakie miejsce będzie najlepsze dla Twojego psa. Hotele dla zwierząt oferują opcję z wybiegami i eleganckimi kojcami, są też hotele typowo domowe, gdzie pieski mają prawdziwe kolonie. Przede wszystkim zastanów się, jak Twój pupil reaguje na rozłąkę, obce osoby, a także towarzystwo innych czworonogów. Psy miłujące spokój najlepiej poczują się w oddzielnym kojcu, natomiast czworonożni imprezowicze nie będą mieli nic przeciwko psim hotelom stawiającym na integrację. Dlatego najpierw zrób sobie w głowię listę must have i dzięki niej wyselekcjonuj najlepsze hotele.

Psi hotel pod lupą: sprawdź na własne oczy

Jeśli już masz kilka wartych rozwagi opcji w zanadrzu, a opinie w sieci to peany zachwytu, nie pozostaje Ci nic innego jak wizyta na miejscu. W ten sposób na własne oczy przekonasz się czy hotel faktycznie spełnia Twoje wymagania. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę? Absolutną podstawą jest BHP. Dlatego sprawdź czy wybiegi są posprzątane a miski z wodą pełne. Rozejrzyj się, czy na obiekcie jest czysto i bezpiecznie. Dziury w ogrodzeniu oraz inne niepokojące elementy krajobrazu powinny dać Ci do myślenia. Nie bez znaczenia jest też ilość przyjmowanych zwierzaków. Im więcej, tym mniej czasu można poświęcić każdemu z nich indywidualnie. Ważnym aspektem, szczególnie dla właścicieli suk, może być kwestia przyjmowania psich dam w trakcie cieczki oraz ich separacja od reszty towarzystwa – nie każdy psi hotel ma taką możliwość!

Jak znaleźć odpowiednią opiekę dla psa?

Choć wiele można z niego wyczytać, wygląd hotelu to nie wszystko. Nie mniej ważna jest rozmowa z ekipą hotelu na temat panujących u nich zasad, a także doświadczenia w opiece nad zwierzętami. Na ile to możliwe zweryfikuj kompetencje osób, które będą opiekować się Twoim psem – sama sympatia do czworonogów to za mało. Opiekunowie muszą wiedzieć m.in. jak udzielić psu pomocy, gdy zdarzy się wypadek. Jak zapanować nad konfliktami między czworonożnymi gośćmi. Na szczęście na mapie Polski jest coraz więcej przybytków, gdzie z psem będą działać bardzo profesjonalnie w takich tematach jak nauka wyciszania czy samokontrola. Jeśli Twój Azor ma problemy nad którymi pracujecie, takie jak lęk separacyjny czy agresja, koniecznie o tym poinformuj obsługę hotelu.
W miejscu, gdzie psie potrzeby stoją na pierwszym miejscu, przyszli opiekunowie będą chcieli jak najlepiej poznać swego podopiecznego.

Pies na koloniach: próba generalna

Idealną sytuacją byłaby opcja pozostawienia psa na kilka godzin w nowym miejscu, by sprawdzić jak pies zniesie rozłąkę, czy wróci zadowolony i by stopniowo przygotować go na Twój urlop. Ważne są także sprawy formalne – przeczytaj uważnie regulamin hotelu, podpisz stosowną umowę a wytyczne odnośnie swojego przekaż na piśmie. Z pewnością musisz też pamiętać o aktualnych szczepieniach czy odrobaczeniu. Do psiej walizki zapakuj książeczkę zdrowia i zapas karmy. Dorzuć ulubioną zabawkę lub kocyk. Jeśli pies będzie je miał przy sobie, znajomy zapach na pewno pomoże mu oswoić się w nowym miejscu. Ostatnim, ale wcale nie mniej istotnym punktem, jest kontakt z hotelem. Koniecznie dopytaj czy przy niepohamowanym ataku tęsknoty możesz liczyć na fotki lub filmiki z pupilem oraz rozmowę telefoniczną.

 

Hau z Tobą!

O Autorze

Marta i Oreo przygotowali dla Was przewodnik po akcesoriach Hauever oraz praktyczne tipy dla świeżaków w temacie psów. Martę i Oreo łączy uzależnienie od boczku i mozzarelli oraz niezdrowy entuzjazm wobec tarzania w trawie. Możecie ich podejrzeć TUTAJ